liczba 60

Możliwość kupienia rzeczy na które na co dzień nas nie stać, a akurat teraz są dostępne w przyziemnej cenie, to okazja, z której trzeba skorzystać. Drugi raz może ona się nie powtórzyć. Szczęście, jeśli trafia się ona tuż po wpływacie, gdy jesteśmy na etapie układania aktualnego planu budżetowego. Gorzej, jeśli od wypłaty dzielą nas przysłowiowe godziny, a okazja w ciągu kliku minut może zniknąć nam sprzed nosa.

Na ratunek pożyczka

W wielu sytuacjach, w których trafiają się nam wyjątkowe okazje, pomocne mogą okazać się firmy oferujące pożyczki pozabankowe. Wsparcia finansowego udzielają one niemal od ręki, a sama procedura nie wymaga zbyt wielu formalności. Sprzyja to podejmowaniu spontanicznych decyzji, które czasem mogą być nie do końca przemyślane.

W przypadku jakichkolwiek działań w zakresie finansów i budżetu pośpiech zawsze jest najgorszym doradcą. Ulegając pokusie możliwości spełnienia marzeń po okazyjnej cenie warto zachować rozsądek i podejść do tematu odkładając emocje na bok, przynajmniej na chwilę.

Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na kwotę, jaką można jednorazowo otrzymać w ramach oferty, jaką jest na przykład pożyczka na 60 dni. Znaczące jest również jej oprocentowanie. To głównie od niego zależy wysokość kwoty, jaką będziemy musieli oddać. Ważne są również wszelkie opłaty, z jakimi wiąże się pożyczanie pieniędzy. Czasem może okazać się, że za atrakcyjnym oprocentowaniem pożyczki kryją się wysokie koszty.

Na jaki czas?

Pierwszą rzeczą, nad którą warto dobrze się zastanowić przed wzięciem pożyczki jest czas, po którym trzeba będzie oddać pieniądze. W przypadku małych kwot korzystny będzie okres trzydziestodniowy. W sytuacji, gdy stoimy przed większym wydatkiem i potrzebujemy dużego zastrzyku gotówki, lepszym rozwiązaniem będą pożyczki na okres 60 dni.

Dłuższy termin spłaty przyda się zawsze, gdy istnieje nawet niewielkie ryzyko, że pojawią się problemy ze zgromadzeniem pełnej kwoty potrzebnej do oddania. Umowa zawarta na krótszy okres czasu często daje możliwość jego przedłużenia, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Dodatkowe koszty związane z obsługą pożyczki mogą znacząco wpłynąć na wzrost kwoty, jaką trzeba będzie oddać. Przykra niespodzianka może nas czekać zwłaszcza wtedy, gdy nie uda się nam zwrócić pełnej kwoty w wyznaczonym terminie. Warto więc odpowiednio wcześniej zainteresować się, czy firma udzielająca pożyczki nie wymaga przypadkiem od nas jej spłaty w systemie ratalnym w terminami wyznaczonym w tygodniowych odstępach. Nie zawsze bowiem zwrot pożyczonych pieniędzy następuje w formie jednorazowej wpłaty w terminie wskazanym w umowie.