Niezależnie od tego w jakiej branży przyjdzie nam pracować, warto posiadać umowę o pracę, dzięki której będziemy mieć ubezpieczenie zdrowotne i przede wszystkim będziemy pracować legalnie i zgodnie z prawem. Jeśli będziemy chcieli z pewnych powodów zmienić pracę, to wystarczy odpowiednio wcześnie poinformować o tym przełożonych i szczerze porozmawiać na temat odejścia. Bardzo często powodem chęci zmiany pracy są niskie zarobki. Często zamiast poprosić o podwyżkę od razu składamy rezygnację.

Podwyżka w pracy

Bardziej śmiałe i odważne osoby nie wstydzą się poprosić o podwyżkę i bardzo często im się to opłaca. Wypowiedzenie umowy o pracę nie musi być więc ostatecznością. Propozycja otrzymania kilkuset złotych podwyżki miesięcznie, może spowodować, że zdecydujemy się zostać. Warto jednak podczas rozmowy z szefem potwierdzić wszystkie detale, które chcemy zmienić i czego oczekujemy w nowej umowie. Niedomówienia mogą bowiem w późniejszym czasie prowadzić do kłótni.

 

Arkusz wypowiedzenia

Jeśli jednak z wielu powodów jesteśmy pewni tego, że nasz czas w starej pracy dobiegł do końca i potrzebujemy w życiu zupełnie nowych wyzwań, warto pobrać i wypełnić arkusz, dzięki któremu wypowiedzenie umowy o pracę będzie ważne i będziemy mogli już po kilku miesiącach od jego złożenia zająć się nową pracą na całego. Zmiana otoczenia bardzo często daje nam nowego kopa i uświadamiamy sobie jak bardzo męczyliśmy się podczas wielu lat funkcjonowania w pewnym gronie ludzi.

Sprawdź też ten przydatny artykuł zawierający wzór wypowiedzenie umowy o pracę.

Pewność siebie

Często w nowej pracy trafiamy na podobnych do siebie ludzi i nabywamy większej pewności siebie, a co za tym idzie, jesteśmy dużo bardziej efektywni i pracowici. Nie ma bowiem co ukrywać, że stres często rujnuje nasz zapał i sprawia, że nie potrafimy się skoncentrować na wykonywanych obowiązkach. Stres pojawia się zawsze wtedy, kiedy nie mamy dobrych warunków pracy lub gdy pracownicy z którymi spotykamy się na co dzień działają nam mocno na nerwy.

Czas zmian

W takich sytuacjach po prostu warto nie bać się zmian i czasem postawić wszystko na jedną kartę. Z reguły mocno się to opłaca i zaczynamy to rozumieć już po kilku tygodniach spędzonych w nowym miejscu. Zmiana pracy jest również bardzo często wyjściem ze strefy komfortu, który może nas w pewien sposób uśpić. Dzieje się tak wtedy, kiedy mamy stabilną pracę i wynagrodzenie, ale mimo wszystko czujemy, że chcielibyśmy to w końcu zmienić i że czas na nowe wyzwania zawodowe.